Uczę się uczyć. Ocenianie kształtujące w Praktyce

Dostępność: towar dostępny
Cena: 30,90 zł 30.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nowe wydanie książki o Ocenianiu Kształtującym 

"Uczę się uczyć. Ocenianie kształtujące w praktyce" jest książką dla nauczycieli, którzy chcą wprowadzać do swojego nauczania ocenianie kształtujące. Można ją traktować też jako komiks, ponieważ liczne ilustracje współtworzą sens zawartych w niej treści.

Dla kogo jest ta książka? Dla Ciebie – nauczycielko i nauczycielu, jeśli wierzysz, że nauka może być przyjemnością, że nie trzeba do niej zmuszać uczniów, że możliwy jest przyjazny świat bez rywalizacji, i warto oszczędzić dzieciom ciągłej konkurencji i selekcji. Jeśli chociaż masz nadzieję, iż można nauczyć każdego, a wszyscy uczniowie mogą być odpowiedzialnymi współautorami swojego procesu uczenia się, to polecam Ci tę książkę.

Jeśli zaś widzisz świat jako poligon konkurencji i rywalizacji, chcesz ćwiczyć uczniów do testów, które zakwalifikują ich do lepszego życia i sądzisz, że wyłącznie dzieciom zdolnym należy się lepsze kształcenie w lepszych szkołach, to nie czytaj tej książki, bo tylko Cię zdenerwuje.

 Od Autorki

 Udane i pełne stosowanie oceniania kształtującego oznacza rozumienie przez ucznia celu uczenia się, znajomość ambitnych i osiągalnych kryteriów sukcesu, otrzymywanie pomagającej się uczyć informacji zwrotnej, korzystanie z oceny koleżeńskiej i samooceny. Wszystko to stwarza szansę na rozwijanie samosterowności w uczeniu się, a przez to wzmacnia poczucie sprawczości. Daje to nadzieję na realizację przez szkołę ważnego oczekiwania – przygotowania ucznia do uczenia się przez całe życie. (…)

Prezentowana książka zawiera kilkadziesiąt wypowiedzi uczestniczących w programie SUS nauczycieli, którzy stosują ocenianie kształtujące w swojej szkolnej praktyce. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Mamy nadzieję, że nauczyciele czytający ­tę książkę skorzystają z prezentowanych w niej koncepcji w przynajmniej tak dużym stopniu jak cytowani w niej praktycy oceniania kształtującego.

 Z przedmowy Jacka Strzemiecznego

wydanie I

Format B5

ISBN 978-83-65457-02-8

Data wydania 2016 

Seria: Biblioteka Akademii SUS

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY SZKOLENIAMI DLA NAUCZYCIELI kliknij tutaj

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl