Skrzyneczka Mistrzów

Dostępność: towar dostępny
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2
Producent: -
Kod produktu: 6BE5-4023D

Opis

Instrukcja do Skrzyneczki Mistrzów

Co zrobić z uczniami, którzy nudzą się na lekcji, gdyż wcześniej skończyli swoją pracę nad zadaniem, podczas, gdy inni jeszcze pracują?

Może pomóc w tym nauczycielowi Skrzyneczka Mistrzów

Zwykle w takich sytuacjach nauczyciel poleca uczniom sprawniej wykonującym swoją pracę, czyli „Mistrzom”, aby pomogli dłużej pracującym uczniom. Bywa też, że nauczyciele przygotowują bank zadań dodatkowych i polecają Mistrzom ich wykonanie. Jednak nie zawsze Mistrzowie są gotowi do pomagania lub do wykonania dodatkowych trudniejszych zadań.  

W takiej sytuacji może okazać się pomocna Skrzyneczka Mistrzów - komplet 50 kart, z których uczeń Mistrz losuje jedną kartę i za każdym razem przypada mu nowe wyzwanie.  

  • Przed zastosowaniem skrzyneczki:

Dobrze jest przed lekcją przejrzeć karty i odłożyć te, które nie będą pasowały do lekcji lub do poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w danej klasie.

Kilka kart (6) powtarza się, np. karta z poleceniem narysowania mapy myśli i karta z losowaniem zadania z banku zadań. Karty z bankiem zadań należy zamieszczać w skrzyneczce tylko wtedy, gdy nauczyciel decyduje się przygotować wcześniej propozycje do banku zadań.

Jedna z kart zawiera polecenie dotyczące używania heksów. Jeśli nauczyciel ich nie stosuje, to powinien kartę usunąć.

  • Wieża rozwojowa

Dodatkową atrakcją może być stosowanie wieży rozwojowej.

Metoda polega na umieszczeniu w zeszycie ucznia lub na osobnej kartce rysunku wieży z cegiełkami. Uczeń, który wykonał dobrze polecenie ze Skrzyneczki Mistrzów, dostaje zezwolenie na zamalowanie wybranej przez siebie cegiełki. Dzięki wieży rozwojowej uczeń widzi, ile dodatkowych poleceń dobrze wykonał.

  • Po zastosowaniu skrzyneczki

Wiele z kart, ma w poleceniu prośbę o przekazanie wykonanej pracy nauczycielowi. Łączy się to ze sprawdzeniem przez nauczyciela tej pracy i przekazanie do niej komentarza. Może to być potwierdzenie dobrze wykonanej pracy poprzez udzielenie pozwalania na zamalowanie cegiełki w wieży lub postawienie znaczka, sygnalizującego, że nauczyciel zapoznał się z pracą.  Jest to dodatkowa praca ze strony nauczyciela, ale bez niej uczniowie mogą zniechęcić się do wykonywania następnych zadań.

Karty można wykorzystywać na każdym przedmiocie i na każdym poziomie nauczania.

Mamy nadzieję, że losowanie zróżnicowanych poleceń zachęci uczniów – Mistrzów do pracy nad pogłębieniem własnego uczenia się.

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY SZKOLENIAMI DLA NAUCZYCIELI kliknij tutaj

Więcej o pomocach Okejowych przeczytasz tutaj >>>

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl