Projekt zmiana - od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole

Projekt zmiana
  • nowość
Dostępność: towar dostępny
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka jest zaproszeniem do skorzystania z doświadczenia praktyka edukacyjnej zmiany i rozpoczęcia wspólnie z autorką własnego „projektu zmiana”. Będzie on od początku do końca zaprojektowany przez czytelniczkę i czytelnika - pomoże w rozwijaniu kompetencji i pogłębieniu  refleksji w kierunkach zgodnych z potrzebami danego środowiska.

Mam nadzieję, że pomoże Ci ona w codziennej pracy!

O czym mówi ta książka?

  • Nauczycielkom i Nauczycielom podpowiada, że mają decydujący wpływ na to, jak pracują z uczniami, i wskazuje drogi rozwoju warsztatu edukacyjnego.
  • Dyrektorkom i Dyrektorom unaocznia, że mają decydujący wpływ na budowanie kultury pracy szkoły, i wskazuje sposoby na to.
  • Obu tym grupom sugeruje, że warto wykorzystać ten postcovidowy moment do refleksji, inwentaryzacji i zaplanowania dalszej drogi – stawiania na autorstwo, sprawczość, adaptację, oraz radzi, jak się do tego zabrać.
  • Rodzicom uzmysławia, że warto znać procesy zachodzące wewnątrz szkoły i poprzez współpracę włączać się w zmiany środowiska edukacyjnego.

Jędrzej Witkowski o książce:

W swojej książce „Projekt: zmiana” Oktawia Gorzeńska pięknie i refleksyjnie opowiada o własnej drodze od frustracji do satysfakcji w szkole. Nie dzieli się jednak swoją historią, by imponować (choć jej droga jest naprawdę imponująca), robi to, by zainspirować innych. Ten cel książka realizuje znakomicie – zachęca do rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia tego, na co w edukacji mamy wpływ i podjęcia próby zmiany w oparciu o własne zasoby – wartości, pasje i kompetencje. Oktawia z niespotykaną lekkością dzieli się pomysłami i inspiracjami z własnej szkoły oraz dobrymi praktykami nauczycielek i dyrektorek, które spotkała na swojej edukacyjnej drodze wspierając inne szkoły. „Projekt: zmiana” to książka dla pasjonatów edukacji i szkolnych liderów, która równie mądrze mówi o dążeniu do edukacyjnego mistrzostwa, jak i dbaniu o siebie i odpuszczaniu wtedy, kiedy to konieczne. Uważny czytelnik i czytelniczka znajdzie w niej nie tylko inspiracje, ale również konkretne pomysły i rozwiązania, które warto wypróbować we własnej szkole oraz zaproszenie do refleksji o tym, jak zmieniać edukacyjną przestrzeń wokół siebie.

Dorota Kujawa-Weinke

 "Dla mnie ta książka jest bardzo ważna, bo nie tylko pokazuje proces zmiany w nauczycielu, ale też ośmiela do przyznawania się do popełnionych błędów, a także zachęca do działań. Nie daje gotowej recepty na zmianę i osiągnięcie mistrzostwa w byciu liderem w szkole lub w klasie, ale pokazuje rozłożona talię rozwiązań".

Ewa Radanowicz
 
"Historie Oktawii Gorzeńskiej oraz bohaterów, których opisała w swojej książce, są inspiracją do podejmowania wyzwań, rozwiązywania problemów, a nawet formą autoterapii dla kadry pedagogicznej i kierowniczej szkół".
 
 

Wydanie I

liczba stron 256

Format B5

ISBN 9788396341105

Data wydania 2021

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl